top of page

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

16 днів проти насильства

У рамках акції "16 днів проти насильства" у 5-Б класі пройшла виховна година "Булінг, причини, наслідки,шляхи боротьби..." Діти пригадали поняття Булінг, за допомогою дошки Jamboard створили асоціативний кущ, запропонували шляхи подолання насильства та поділилися своїми історіями прояву неповаги до них з боку суспільства. Зробили висновок, що бути буллером неприпустимо, агресія - це не вихід

Про насильство в родині

       З 25 листопада по 10 грудня проходить міжнародна акція «16 днів проти насильства»

       В рамках цієї акції практичний психолог ЗОШ №1 провела заняття – дискусію з учнями 9 – А класу «Чим відрізняється насильство в родині від батьківської вимогливості?»

       В ході заняття учні мали змогу розширити свої уявлення про способи взаємодії з батьками, які сприяють знаходженню компромісних рішень та взаєморозуміння.

       Старшокласники застосували свої знання в ході рольової гри: « Якби психологом був я…»

До Дня пам'яті голодомора

"Цілуй, цінуй цілушку хліба...." Про те, за що вдячні і про те, що памятаємо, згадали сьогодні учні самоврядування Селидівської ЗОШ№1 

Запали свічку пам'яті

       Голодомор 1932-1933 років — це трагічна сторінка минулого у величезної кількості українських родин. Щорічно у четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Цьогоріч це відбудеться 25 листопада 2023 р.

       Пам'ять про Голодомор – це більше ніж спогади травматичних та трагічних подій минулого. Це рефлексія й осмисленням історії Голодомору в контексті сучасної російсько-української війни та пошук схожостей і відмінностей історичних подій початку 1930-х років та 2022-2023 років.

     В 9-Б класі на годині спілкування учні розібрали поняття ГЕНОЦИД та ГОЛОДОМОР, дізналися про передумови голодомору та його причини, про ініціаторів голодомору та реалізації геноциду в Україні. Важко та боляче було, коли учні прочитали Закон про п'ять колосків та перегянули відео "Спогади очевидців", переглянули карту втрат від викликаної голодом надсмертності в 1932-1934 роках. Учні долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції "Запали свічку". Запалені свічки ставили на підвіконні...

Акція "Запали свічку"

Учні Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 взяли участь в акції "Запали свічку"

Джури куреня "Козацька шабля" долучились до акції "Запали свічку пам'яті"

Ми пам'ятаємо...

Виховна година в 5-А класі була присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору..

Ця трагедія стала найбільшою за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку тогочасної влади та наслідками для майбутніх поколінь голодомор не має аналогів в історії людства. Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій.

День пам'яті жертв Голодоморів

Традиційно в останню суботу листопада День пам'яті жертв Голодоморів українці відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників загиблим. Також 25листопада 2023 року приспустять державні прапори, а також оголосять загальнонаціональну хвилину мовчання, запалять свічки на вікні о 16:00. 

    Учні 5-Б класу на виховній годині згадали відомості про страшні часи голодомору, подивились документальні та художні ролики та обговорили трагедію. Діти створили дошки з асоціаціями до слова "Голодомор"

Я розірву кайдани, бо я вільна,

Рішуча, непоборна, сильна!

За всіх героїв, хто за нас життя віддав,    

Ти  пута ці назавжди розірвав!

День Гідності і Свободи

       Виховна година в 11 класі була присвячена Дню Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочались дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004 року та революція Гідності 2013 року.
       3 листопада 2014 року було підписано Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Не стій! Стрибай!

В рамках проведення спортивно-масових заходів «Пліч-о-пліч зі спортом»
учні 5-9 класів в листопаді прийняли участь в міському спортивному
челенджі «Не стій! Стрибай!».

Добрі справи - ознака великого серця!

      Добрі справи - ознака великого серця! Під таким гаслом пройшла виховна година у 5-Б класі! Вивчили правила доброти, розказали про свої добрі вчинки і переглянули кілька повчальних відео для обговорення!

День толерантності

       Маленькі   першокласники познайомились із новим словом – толерантність .  І, на перший погляд, звучить воно абсолютно незрозуміло. Але значення , яке воно несе, дуже важливе для існування і розвитку людини. Толерантність  – це повага, здатність без агресії сприймати думки, поведінку, спосіб життя інших людей, якщо вони відрізняються від нас. Маленькі здобувачі освіти пограли в ігри, переглянули відео ,склали асоціативний кущ до слова толерантність. Визначили, бути толерантною людиною - означає поважати людей.

До святкування Дня толерантності долучились і учні 5-Б класу Селидівської ЗОШ №1. Пригадали значення цього слова та за традицією  створили свої Долоньки толерантності!

Круглий стіл "Чому толерантність це так важливо?" Пройшов для джур рою "Козаченьки"

13.11 - Всесвітній День Доброти

       Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day). «Доброта – це ВЧИНОК! Доброта – це стан, який виражається в турботі і дружньому розташуванні до людей, тварин і світу в цілому. Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий». Марк Твен

       Цього дня учні 9-Б класу зустрілися на виховній годині, присвяченій цій події. Всі разом відповіли на 9 запитань тесту, які допомогли учням зрозуміти, що таке милосердя, які вчинки вважаються добрими.

       Учні переглянули декілька коротеньких мультиків про добро, які демонстрували погані та добрі вчинки. Мультики завжди цікаві для школярів, тож учні охоче обговорили проблематику.

       Прочитали та обговорили короткі оповідання Василя Сухомлинського  про доброту та добрі справи.

       Познайомилися з притчами - короткими повчальними історіями, які навчають допомагати іншим та ставитися до них приязно. Адже за добро відплатять добром. А також пригадали українські прислів’я та приказки про добро.

       Тож «Живи так, щоб тобі було добре, а іншим ще краще» - підсумували учні 9-Б класу

Поспішайте творити добро

«Поспішайте творити добро!» -під таким гаслом пройшов День Доброти в 3 класі Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. 
       Учні дослідили історію виникнення свята, символи. Познайомилися з прислів’ями та приказками  про доброту та  виразно прочитали вірші  під час хвилинки поезії.  В хвилини відпочинку  діти виконували танцювальні рухи під добру музику. А рефлексивна п’ятихвилинка  закінчилася переглядом  мультфільму про Добро.

Чаювання на канікулах

       Рубрика Чаювання на канікулах проходить у Селидівській ЗОШ№1
Чаювання для більшості з нас - це звична справа. Проте чашечка чаю, випита на самоті, здатна заспокоїти і змусити забути про дрібні проблеми, а чай, випитий в компанії, створює радісну дружню атмосферу. Але що буде, якщо випити чаю на онлайн зустрічі, у віртуальній кав'ярні, з однокласниками, та ще й на канікулах? Учні 5-Б класу сьогодні довго чаювали на зустрічі з класним керівником та коротенько розказували про себе цікавинки.
       Така добра і зворушлива атмосфера панувала на зустрічі. Дізнались один про одно щось нове і цікаве.

Аукціон методичних ідей

       «Аукціон методичних ідей» - такий девіз обрали собі вчителі початкових класів нашої школи під час онлайн – зустрічі. На засіданні методичного об’єднання, яке відбулося 9 листопада, було розглянуто багато актуальних питань. Кожен вчитель поклав до методичної скарбнички свою таємницю цікавого та діяльнісного навчання.

Засідання шкільного МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу

     8 листопада 2023 року проведено онлайн засідання шкільного методичного обєднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу.

             Порядок денний

   1.Подолання освітніх втрат (вчителі української та англійської мов).

   2. Дистанційно-компетентісний урок (обмін досвідом).

1.  Для визначення освітніх втрат на початку навчального року були проведені діагностичні роботи для визначення зон, що потребують додаткової уваги. Такі діагностичні тести дають розуміння, як працювати з класом загалом і кожною дитиною окремо: чи потрібно повернутися до вивчення якихось тем або ж одразу переходити до нового матеріалу.  Після проведення  діагностичного оцінювання були сформульовані навчальні цілі. Вчительки зауважили, що необхідно використовувати методи, прийоми і форми активного навчання. Під час вибору навчальних завдань потрібно керуватися потребами, інтересами й повсякденним досвідом учнів. Це сприяє тому, що вони вчаться брати на себе відповідальність за власне навчання, надає підтримку в тому, щоб стати самостійними в навчанні в школі та за її межами. Компенсація втрат у навчальному часі відбувається через надання учням навчальних матеріалів (презентація, відео, аналогічні навчальні заняття онлайн) та завдань для самостійного опрацювання. Окрім того, учнів постійно запрошують до відвідування консультаційного пункту.

                           

                            Практичні поради щодо подолання освітніх втрат.

  1. У зручний для дітей час можна виконувати діагностичні тести на платформі ВШО. Їх розробили в межах ініціативи “Збереження доступу до шкільної освіти” від проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

   2. Крім діагностичних тестів, на сайті “Всеукраїнської школи онлайн” є відеоуроки із завданнями для учнів 5–11 класів.

   3. Помічними також будуть аудіоуроки для 8–11 класів з історії України, української мови та літератури “Вчися вухами” від ГО “Смарт освіта”.

   4. Також учні можуть самостійно опрацьовувати ресурси, де вчителі пояснюють теми шкільної програми:

   5. Освітні втрати: причини та шляхи подолання разом з проєктом «Всеосвіта»

   6. Аби  допомогти  вчителям  знайти  свій  шлях  надолуження  втраченого, проєкт “Клуб НУШ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”  розробив посібник “Подолання освітніх втрат з української мови та літератури.  Методичні рекомендації та приклади уроків”.

Як подолати освітні втрати: шляхи та інструменти

     «Як подолати освітні втрати: шляхи та інструменти» - тема  засідання методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу, яке   відбулося 8 листопада.
       Пріоритетним завданням вчителя під час проведення уроків в умовах воєнного стану є створення атмосфери взаєморозуміння, поваги та психологічної підтримки. Як виявити прогалини та розробити завдання, як працювати  під час уроку і після нього для усунення освітніх прогалин та закріплення матеріалу – відповіді на ці питання презентували вчителі методичного об’єднання.
      Лаба С.В. та Логвіна Н.А. поділилися досвідом використання освітніх інтернет-ресурсів та підвищення мотивації учнів на уроках математики, фізики та інформатики. Наробками, інструментами та прийомами розвитку компетентностей на уроках біології, хімії та географії поділилися Бурлака А.М., Фролова О.М. та Царьова І.В. Обмін досвідом успішної педагогічної діяльності забезпечує засвоєння та впровадження найбільш ефективних методик навчання та створює умови для подальшого професійного зростання вчителів.

БДЖ учнів під час осінніх канікул

       Найбільша цінність у світі – то життя, тому напередодні осінніх канікул на виховній годині учні 9-Б класу поновили свої знання та опрацювали пам’ятку «Правила безпечної поведінки під час осінніх канікул в умовах воєнного стану». Працюючи в групах, розглянули та обговорили правила поведінки, якими не слід нехтувати. Підсумковою роботою був тест «Чи знаєш ти правила поведінки під час канікул», який учні успішно пройшли, довівши свою обізнаність. Нехай осінні канікули принесуть нашим дітям лише мир, тишу та радість

День народження Європейського союзу

       1 листопада день свого заснування відзначає Європейський союз – економічний та політичний союз, що об’єднує 27 незалежних держав-членів, розташованих у Європі. З цієї нагоди в 9-Б класі пройшла виховна година, на якій учні долучилися до вікторини «День народження Європейського Союзу», познайомилися з етапами європейської інтеграції та отримали багато іншої цікавої інформації

Зустріч шкільного самоврядування

1 листопада у Селидівській ЗОШ№1 пройшла зустріч шкільного самоврядування! Старости підвели підсумки роботи за першу четверть, обговорили плани на наступний місяць і канікули. На честь Дня народження Європейського союзу згадали про етапи Європейської інтеграції, історію початку союзу. І обговорили, чому бути Європейцем - це круто!

День української писемності та мови

Діти нашої школи взяли активну участь у святкуванні Дня української писемності та мови!

Міжнародний день Чорного моря

       Щорічно у світі в останній день жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Тому на уроках природознавства в 5-А, 5-Б та 6-Б був проведений цікавий захід присвячений цій даті. Діти дізналися про історію появи цієї дати, обговорили цікаві факти про Чорне море, пограли в вікторину. Всі учні виявились справжніми знавцями Чорного моря.

Онлайн конкурс "Прагнемо перемоги"

Онлайн конкурс "Прагнемо перемоги" Діти надсилали фото  - та відеолистівки в капсулу часу!

Конкурс малюнків

Учні нашої школи взяли участь у онлайн - конкурсі малюнків "Мир очима дітей" і отримали дипломи учасників і переможців

День визволення України

       27.10. 23 в 8Б класі пройшла виховна година присвячена Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників . В ці останні дні жовтня міста і села були звільнені від фашистських загарбників. Діти пригадали та вшанували пам'ять тих ,хто приніс перемогу та визволив Україну. Дізнались про героїчний подвиг українського народу та його величезну пожертву заради миру та свободи нашої держави!

Віртуальна екскурсія до бібліотеки

       З нагоди Дня української мови та писемності, діти 8Б класу віртуально завітали до бібліотеки. Нас радо привітали  директор Марина Ярославівна та бібліограф Анна Юріївна .
       Дітей зацікавили Цікаві факти про мову, що українська мова налічує близько 256 тисяч слів, а для щоденного спілкування потрібно лише 2-3 тисячі слів. Що літера П найуживаніші в мові, а Ф навпаки. Пригадали Шевченка Т.Г., Пантелеймона Куліша,  Івана Котляревського. Діти пам'ятають  українські влучні прислів'я та змогли їх продовжити..
Отже Слово до слова - зложиться мова.

Зустріч Соколят

       Напередодні свята Дня української писемності та мови рій Соколята (молодшої вікової категорії) зустрівся зі своїм керівником Демарчук А.Ю. і перевірили свої знання української мови, дізналися про її тяжкий тернистий шлях, заборони та знищення всього україномовного. Та не зважаючи ні на що, наша мова жива, розквітає і робить нас єдиними!

До Дня української мови та писемності

       У 5-А класі була проведена виховна година до Дня української мови та писемності. Діти збагатили знання про історію виникнення письма, історію виникнення свята”День української писемності та мови”, дійшли висновку, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати народ, держава. Розширили знання про красу і багатство мови. Малювали малюнки, читали вірші. На уроках української мови учні написали диктант “Легенда про мову”

Всесвітній день здорового харчування

       Виховна година в 5-А класі, яка була присвячена до Всесвітнього дня здорового харчування , діти ознайомились із поняттям «продукти харчування», пригадали назви українських народних страв, визначити залежність здоров'я людини від впливу на нього продуктів харчування. Дійшли висновку, що треба берегти своє здоров'я, як найдорожчий скарб, вести здоровий спосіб життя.

всесДеньЗдХар2.jpg
всесДеньЗдХар1.jpg

Про здорове харчування

здор.харч3.jpg
здор.харч4.jpg

       В будь-які часи люди особливу увагу звертали на своє здоров'я. Відомо, що усім істотам, щоб рости, розвиватись і навіть гратись , потрібна їжа . А міцне здоров’я багато в чому залежить від правильного харчування. Про це говорили на годині спілкування найменші здобувачі освіти -наші допитливі першокласники. Діти вчились розподіляти продукти на корисні та шкідливі, відгадували цікаві загадки, грали в захоплюючу гру. Навіть ділились рецептами улюблених овочевих та фруктових салатів. Наприкінці дійшли висновку: правильне харчування – запорука міцного здоров’я.

здор харч2.jpg
здор.харч1.jpg

Інформаційна хвилинка

     19 жовтня учні 6 А (класний керівник Фролова О.М.) та 6 Б (класний керівник Перькова І.М.) класів Селидівської ЗОШ № 1 зустрілися у новому форматі онлайн-зустрічей під назвою «Інформаційна хвилинка». Діти важко сприймають обмеження у спілкуванні з однолітками, викликане умовами нашого часу, тож радо вітали учнів з паралельного класу. Тему заходу – «Бібліотека – храм мудрості і науки» - обрано невипадково. Третій рік поспіль діти "живуть" в гаджетах. Хотілося знову привернути їхню увагу до "живої" паперової книжки, до читання, до саморозвитку, який неможливий без спілкування з книгою. Під час перегляду презентації шестикласники дізналися про те, коли виникли перші бібліотеки на території нашої країни, коли була заснована Національна бібліотека України, як виглядають найвідоміші бібліотеки світу. Діти пригадали правила користування бібліотечними книгами, правила поводження в бібліотеці, а ще здійснили невеличку віртуальну подорож до шкільної бібліотеки рідної школи. Звучали вірші та загадки, присвячені темі. Хочеться сподіватися, що шестикласники усвідомили головне: книга – їх вірний помічник у житті, а бібліотеки – це одне з найдавніших культурних надбань людства, суть і цінність якого є незмінною протягом історії людства.

Обласний конкурс

Наша школа взяла участь у  міському етапі обласного конкурсу відеороликів – візитівок (презентацій) з національного виховання!

18 жовтня - День боротьби з торгівлею людьми

     Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

     Саме тому в 9-Б класі пройшла виховна година «Людина – не товар», мета якої поінформувати учнів про явище торгівлі людьми як прояву сучасного рабства, про причини та наслідки людської дискримінації; сформувати у школярів навички обачної поведінки та вміння захищати власну гідність; виховувати толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми та негативне ставлення до цього явища як жорстокого порушення прав людини.

     Учні переглянули історичну довідку, дізналися про етапи торгівлі людьми, а також про статті Кримінального Кодексу України та Конвенції ООН про права дитини, які стосуються торгівлі людьми. Працюючи в групах виконали вправи «Правда-неправда» та «Ми будуємо будинок»

Велосипедний тиждень

     В нашій школі в жовтні проведен фізкультурно-оздоровчий онлайн-захід "Вело тиждень".
Події вело тижня покликані дарувати радість від таких щоденних активностей.
     На уроках цілий тиждень проводилися бесіди про користь їзди на велосипедах та згадувалися правила безпеки.
     Після уроків учні здійснювали прогулянки на велосипедах

До Дня ментального здоров'я

мент.зд1.jpg
мент.зд3.jpg

     10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров’я. За визначенням ВООЗ ментальне (психологічне) здоров’я - це стан благополуччя, при якому дитина може реалізувати власний потенціал, долати життєві стреси, успішно опановувати знання.

     9 жовтня практичний психолог ЗОШ №1 провела розвивальне заняття з учнями 5-А класу «Психічне здоров’я. Як його зберегти».

     Учні познайомилися з поняттям «ментальне здоров’я» та способами збереження свого ментального здоров’я.

     Практичний психолог показала дітям прості вправи, що допомагають долати негативні емоції і сприяють зміцненню психічного здоров’я.

мент.зд2.jpg

Тиждень козацької слави

     В рамках тижня козацької слави учні 4-А та 4-Б класів пригадали найлегендарніше минуле українського народу.

     Дівчата і хлопці старанно підготувалися: вивчили вірші, прислів'я,згадали історію українського козацтва,провели вікторину,розгадали ребуси та показали свої творчі здібності.

тижд.козац сл6
тихд.козац сл4
тихд.козац сл3
тижд.козац сл 1

2 жовтня - Міжнародний день боротьби проти насилля

     Щорічно  2 жовтня  відзначається  Міжнародний день  боротьби проти насилля. Мета цього дня – бажання затвердити культуру миру, терпіння, розуміння та ненасильства. В цей день на виховній годині в 9-Б класі учні прослухали притчу "Про жорстокість", повторили типи жорстокого поводження з дітьми, розглянули декілька життєвих ситуацій, в яких визначили вид насильства, вказали агресора і жертву ситуації, розглянули поради як запобігти насильству та як уникнути ситуацій, які можуть призвести до насильства. Переглянули відео "Вийди з кола насильства" від українських зіркок.
     Завершили захід словами:
"І коли на теренах країни
Без страждань заживе кожне місто,
Скажуть люди всієї країни:
Україна – це світ без насильства!

Олімпійський тиждень 

     З нагоди проведення Олімпійського тижня в ЗОШ№1 були проведені Олімпійські уроки, вікторини, рухливі активності та конкурс малюнків.
Любов до спорту об’єднує людей у всьому світі, а ідеали, покладені в основу Олімпійських ігор Стародавньої Греції, дуже важливі для людства. Вони не лише дозволили відродити Олімпійські ігри, а й зробили олімпійський рух благородним і популярним явищем, що охоплює всі континенти й країни, які перетворили олімпійський спорт у свято миру, дружби та прогресу.

     Наші учні ознайомилися з історією та традиціями Олімпійських ігор, їх зародження, занепад та славне відродження П’єром де Кубертеном, олімпійськими видами спорту, талісманами.

«Обізнані – значить захищені»

       Враховуючи сумну статистику сьогодення, стосовно мінної безпеки, 5 вересня учні початкової школи зібралися на спільний виховний захід «Обізнані – значить захищені». Кожен клас підготував актуальні  правила поведінки з незнайомими предметами. А  запрошений на зустріч інспектор ДСНС Сєргєєв С.С. провів онлайн – заняття з мінної просвіти. Сергій Сергійович надав дітям доступну інформацію про те, як залишатися в безпеці. І на практиці закріпив правила, які зберігають життя і здоров’я.
       Сподіваємось, що  учні отримали гарний досвід та не будуть ризикувати своїм життям.

с-1.jpg
bottom of page