top of page

Школа-родина                     

родина.png
6.png
Концепція розвитку 
МІСІЯ ШКОЛИ-ЦЕ ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
           Враховуючи соціальне замовлення на випускника школи як людину, здатну орієнтуватися в життєвому просторі, здатну жити в ринкових відносинах, професійно- орієнтовану, інтелектуально- розвинену, національно- свідому, виховану, життєво- компетентну. Педагогічний колектив вирішив, що місія школи - це україномовна школа - родина з профільним та допрофільним навчанням фізико - матемотичної та гуманітарної спрямованості. Досягнення рівня життєвих компетенцій та функціональної грамотності педколективу вбачає як загальну задачу і принциповий результат діяльності всієї школи. Достатнього рівня компетентностей повинні досягти випускники профільних класів, при цьому рівень компетентностей для різних класів буде різним і складатиметься із полікультурної, соціальної, оздоровчої, комунікативної компетентності. Таким чином, педагогічний колектив вважає, що в сучасному суспільстві школи повинна стати гарантом інтелектуального, духовного, фізичного розвитку вихованців. Вона повинна задовольняти різнобічні запити дітей, забезпечувати корекційну роботу, здійснювати компетентно-орієнтований підхід у навчанні та вихованні.
 
ОСНОВОПОКЛАДАЮЧІ ІДЕЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛИ
               
У своїй діяльності по реалізації освітніх цілей педагоги школи керуються принципами, зафіксованими в Концепції розвитку освіти, в регіональних освітніх програмах, які визначають цілі, стратегію, зміст, шляхи і засоби розвитку системи освіти, стиль взаємодії її суб'єктів. Це принципи гуманізації, гуманітаризації та безперервності освіти. Прицип гуманізації передбачає орієнтацію на саморозвиток особистості на основі загальнолюдських цінностей з метою розкриття індивідуальності учня. Принцип гуманітарізації освіти передбачає спрямованість освіти на розвиток і збереження соціально-духовної культури, пріоритетність загальнокультурних цінностей, подолання прагматичного підходу до змісту в освіті, формування цілісної картини світу. Принцип безперервності передбачає здатність до самоосвітньої діяльності протягом всього життя.
 
МОДЕЛЬ ШКОЛИ
             
В майбутньому ми бачимо школу як масову загальноосвітню школу-родину з профільним та допрофільним навчанням фізико-математичної та гуманітарної спрямованності. Профільне навчання доповнюється предметами за вибором, спецкурсами та факультативами за рахунок інваріативної складової. Випускник школи повинен бути інтелектуально розвинутим, особливо орієтованим на ціності: здоров'я, працю, повагу, доброту, культуру, тобто бути життєво компетентним.
 
ЗМІСТ ОСВІТИ
ПОЧАТКОВА ШКОЛА
           
На момент закінчення початкової школи обов'язковим є виконання державних стандартів освіти, а також сформоване відношення до навчання, мотиваційна готовність, оволодіння учбовими навичками .
 

ОСНОВНА ШКОЛА
                 
Подальша корекція програм, впровадження інтегрованих уроків та курсів, виявлення нахилів з метою вибору подальшого профіля навчання. Головними задачами основної школи є збереження та зміцнення здоров'я дітей (виховання здорового образу життя ), формування міцних знань основ наук, підвищення мотивації навчання через активізацію пізнавальної діяльності навчання засобами особистісно-орієнтованого підходу. Зберігається необхідність диференційованої допомоги дітям через впровадження переважно групової та індивідуальної форми навчання. Пріоритетним є профорієнтація, допрофільна підготовка.
 

СТАРША ШКОЛА.
                   
Корекція програм з усіх предметів, поглиблене вивчення дисциплін, профільність (фізико- математичний, гуманітарний профіль). встановлення тісних зв'язків з викладачами виших учбових закладів, з Центром підготовки абітурієнтів, з консультаційним пунктом на базі загальноосвітньої школи № 6 м.Селидового. Повинні бути забезпечені умови для засвоєння державних стандартів освіти в умовах різнорівневого та профільного навчання в старшій школі, інтектуальна та загальнопсихологічна підготовка до навчання в вищих учбових закладах. В класах з загальноосвітньою підготовкою при незмінному збереженні стандарту на перший план виходить задача соціалізації.
 

СИСТЕМА ВИХОВАННЯ
                   
Виховну роботу необхідно спрямувати на організацію цілісної системи, що храктеризується відповідно до концепції національного виховання учнів в умовах школи-родини, певною метою та органіаційними формами. Основну мету виховної роботи необхідно тісно пов'язати з діями інноваційної програми по перебудові школи в школу-родину.Необхідно створювати середовище максимально наближене до сімейного. Родинний мікроклімат, харчування, спілкування - повинні впливати на становлення здоровї, духовної, національно-свідомої людини - громадянина України.
 

КРИТЕРІЇ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ
1.Стан здоров'я дітей, тендеція до його змін на краще.
2.Комфортне психологічне самопочуття вихованців та педагогів.
3.Розвиток потенційних можливостей учнів (позитивна динаміка в інтелектуальному розвитку).
4.Забезпечення засвоєння державних стандартів освіти та підвищення якості навчальних досягнень з профільних дисциплін.
5.Виховання національно- свідомого громадянина засобами родинного виховання.

 
Адміністрація школи
директор.png

             

                   Шведченко Тамара Миколаївна народилася 31 грудня 1958 року в м. Селидовому. Закінчила Слов’янський педагогічний інститут. Стаж роботи - 40 років, учитель вищої категорії,старший учитель. Всі роки працює у школі №1 в м. Селидово. Тамара Миколаївна - вчитель математики, багато років вела класи математичного профілю. 8 років була заступником директора з навчально-виховної роботи, з 2002 року обіймає посаду директора даного навчального закладу.
Тамара Миколаївна – висококваліфікований фахівець, майстер своєї справи.Це – людина, яка завжди йде в ногу з нашим бурхливим життям. Принципова, трудолюбива, ділова, справедлива, наполеглива.За період її діяльності в школі відбулося багато змін, як у навчальному, так і у виховному процесі.
 
 
      

 

 

 

 


 

 

                  Полівода Тетяна Іванівна народилася 23 грудня 1959 року в м. Селидове. В 1977 році закінчила середню школу №1, працювала піонерською вожатою. В 1984р. закінчила Донецький державний університет за спеціальністю - вчитель історії та суспільствознавства. З 1984р. працює в даній школі організатором виховної роботи, потім методистом міського відділу освіти.З 1988 року - вчитель історії ЗОШ №1,а з 2002 року - заступник директора з навчально-виховної роботи.
Тетяна Іванівна – учитель з багатим педагогічним досвідом, добре знає свій предмет і проводить велику роботу з дітьми по вивченню історії нашого краю, міста. Ії випускники займали призові місця на олімпіадах з історії України, правознавства.
    
     

 

 

 

 

 

 

 

        Нечепоренко Валентина Володимирівна народилася 22 вересня 1960 року в с. Петрівка Красноармійського р-ну Донецької обл. В 1977 році закінчила середню школу № 1 м. Селидового. В 1980 році отримала диплом вчителя початкових класів, закінчивши Красноармійське педагогічне училище. До 1983 року працювала вчителем початкових класів в Краснопавлівській ВШ Первомайського р-ну Харківської обл. З 1983 року рацює вчителем початкових класів в м. Селидове. На цей час займає посаду заступника директора з ВР в Селидівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 1 м. Селидового.
      Досконало володіє методикою викладання, ґрунтовною професійною грамотністю, ефективними формами і методами організації навчально-виховного процесу. Вдало здійснює диференційований підхід у навчанні учнів, веде цікаву, різноманітну позакласну роботу

 

Історія школи
история.png

           У 1927 році в Селидівці була відкрита семирічна школа колгоспної молоді на базі трикласної школи. Дана школа існувала до 1934 року. З 1-ого вересня 1934 року в школі колгоспної молоді відкрито восьмий клас, а з 16 травня 1935 року школа стала середньою. Будівля цієї школи знаходилась на території теперішньої ВГРЧ.
           У восьмий клас було зараховано 20 учнів , а закінчили середню школу - 16. 4 учні вибули на курси вчителів спеціальних шкіл.
         12 з 16 учнів з першого випуску пішли на курси вчителів. Мирний час - мирні справи.
           Мирне будівництво в СРСР було перервано. 22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна. Колишні випускники Селидівської школи №1: Головко М.А., Головко М.М., Дяченко І.В., Петрій М.К., Мороз Б.І. і Колісник С.О. воювали з німецько-фашистськими загарбниками, частина з них загинула в боях за Батьківщину. Зразу ж після визволення Донбасу школа №1 почала працювати. Колишнє її приміщення було зруйновано і заняття проходили у приміщенні школи для глухонімих, де зараз і знаходиться селидівська школа №1.
          Навчання після війни було тяжким: не було підручників, зошитів. Але всі учні прагнули здобувати знання. У школі проводилися різноманітні заходи, цікаві вечори,працювали предметні гуртки, але окремих кабінетів не було, за вийнятком фізичного і біологічного, які було погано обладнано. Діяли хоровий гурток та гурток художнього читання. Хор користувався успіхом, брав участь у заключному концерті на республіканських олімпіадах у Києві у 1946 році.
             Більшість учнів отримали освіту. Селидівська школа №1 після Великої Вітчизняної війни завжди вважалася однією з кращих в навчально-виховній роботі.Велика увага в школі приділялася фізичному вихованню учнів.
            В школі працювали предметні гуртки, три художніх - керівником яких була Г.В.Дяченко. Члени гуртка юннатів під керівництвом Л.П. Кобильської, М.Т. Макарової працювали в живому куточку школи. Весною, влітку і восени юннати працювали на пришкільній ділянці: вирощували гібридне насіння кукурудзи, проводили додаткове запилення, щеплення.Гурток юннатів отримував грамоти у 1948, 1949, 1950 рр. за хорошу роботу на пришкільній ділянці, за вирощування високих урожаїв деякі юннати отримали путівки в республіканський табір.
           У період з 1956 по 1969 рр. директорами школи були Мотрона Іванівна Дзюба, Микола Іванович Чевокін, Олександра Семенівна Свєтла. Склад вчительського колективу поповнювався. Із 1969 - 1991 рр. директор - Дмитро Ілліч Сємьонов, а завучі - Олександра Семенівна Свєтла, Марія Аврамівна Коломоєць, Надія Миколаївна Лосєва. За цей період роботи було більше 50 вчителів і майже 10000 учнів. Створювались учнівські виробничі бригади, літні табори праці і відпочинку. Назавжди в пам'яті залишалися спогади про насичені трудові дні та веселі неповторні вечори, проведені в літніх таборах праці та відпочинку (м.Красний Лиман). З 1993 по 2002рр. директором була Надія Миколаївна Лосєва (вчитель української мови та літератури). У 1996 р. в школі створили дитячу організацію "Козацька дружина", до якої увійшли учні 1-8класів. У 2000 році було відзначено ювілей рідної школи - 65-річчя, створено діючу експозицію "Шкільний гортаючи альбом". З метою виховання творчої, компетентної особистості - громадянина України, носія національних цінностей, загальнолюдських, наукових надбань, а також людини, яка живе в гармонії з природою, сама з собою, вміє самовизначатися і самореалізуватися на засіданні ради школи 28 вересня 2001 року було прийнято рішення створити українську національну школу - родину №1. У 2002 році директором призначено Тамару Миколаївну Шведченко (вчителя математики).
        І зараз продовжуються традиції минулих років.      

 

bottom of page