МО суспільно-гуманітарного циклу
Професійний стандарт, сучасні вимоги до вчителянової української школи
В основу Нової української школи покладено ідею забезпечення якості освіти,
що безпосередньо залежить від рівня професіоналізму педагогічних працівників.
Особливе місце серед цієї категорії фахівців займає вчитель. Адже саме від учителя
залежить рівень сформованості компетентностей учня і випускника.
У професійному стандарті описані 5 Трудових функцій вчителя та 15
Професійних компетентностей. Кожній трудовій функції відповідає 3 Професійні
компетентності вчителя, яких всього 15. Саме ці питання обговорювалися на
черговому засідання шкільного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного
циклу.
Також було докладно розглянуто Професійні компетентності вчителя
відповідно до кваліфікаційних категорій. Дискусію викликало питання
«Професійний стандарт вчителя – свобода чи обмеження?»
Вересень 2022
Члени методичного об'єднання працюють над удосконаленням форм і методів роботи в умовах навчання в дистанційному форматі з обдарованими учнями, активізацією розумової та пізнавальної діяльності на основі особистісно зорієнтованого підходу, розвитком життєвих компетентностей школярів.
В повсякденній педагогічній практиці вчителі – гуманітарії втілюють педагогічні принципи, створюючи необхідні умови для повноцінного, всебічного розвитку кожної дитини, вчать школярів знаходити своє місце в сучасному суспільстві, допомагають розкрити себе як особистість.
У вересні 2022 року відбулося засідання методичного об'єднання, під час якого вчителі обговорили шляхи вдосконалення методики сучасного уроку. Троянова С.А. , вчитель історії, Фомінова М.О., вчитель української мови та літератури, розповіли, які саме інтерактивні технології вони використовують при проведенні уроків та, які з них найбільш ефективні. Перькова І.М., вчителька зарубіжної літератури, зупинились на формах і методах роботи, спрямованих на розвиток життєвих компетентностей здобувачів освіти – комунікативних та соціальних. Нечепоренко В.В., вчитель української мови та літератури, запропонувала активізувати позакласну роботу з навчальних предметів, націлену на розвиток творчих здібностей та креативності школярів. З цією метою необхідно якомога більше залучати учнів до участі в предметних олімпіадах, інтернет – олімпіадах, інтелектуальних конкурсах.