top of page

     

  Кабінет практичного психолога

Куліш Т.М. >>>>>

 

       Психологічну службу у школі очолює практичний психолог Куліш Т.М.

       Мета служби  - створити  умови  для формування психологічної культури учнів, батьків  та педагогів, покращення психологічного мікроклімату в школі. Спонукати всіх учасників навчально – виховного процесу  усвідомлювати свої переживання, намагатися розуміти  самого себе як унікальну неповторну особистість. Сприяти розкриттю  позитивних рис свого характеру, своїх намірів та можливостей. Стимулювання творчої активності дітей, підвищення рівня довіри школярів до  практичного психолога.

         Запис на індивідуальні консультації відбувається за телефоном      0994019893.

Ютуб канал Куліш Т.М. 

Прояви підліткової агресії та способи її профілактики

       Агресія – одна з найбільш актуальних проблем підліткової поведінки. 11 квітня соціальний педагог ЗОШ №1 провела профілактичне заняття: «Прояви підліткової агресії та способи її профілактики». Під час заняття підлітки наводили приклади агресивної поведінки у себе та намагалися аналізувати причини, що призводять до виникнення агресії. Учні мали змогу
поділитися своїми способами подолання агресії та скласти пам’ятку «Конструктивні способи опанування агресії».

Усвідомлений вибір професії -
запорука життєвого успіху

       Вибір професії – важливий крок, від якого залежить подальший
життєвий шлях людини.
       29 січня соціальний педагог ЗОШ № 1 провела профорієнтаційне
заняття з учнями 9 – Б класу «Усвідомлений вибір професії – запорука
життєвого успіху»
       В ході заняття учні дізналися, чим трудова діяльність відрізняється від
професійної діяльності.
       Соціальний педагог привернула увагу підлітків до того, що правильний
вибір професії – це поєднання здібностей, інтересів, можливостей
опанування тією чи іншою професією і потребою в цій професії на ринку
праці.
       Старшокласники мала змогу обговорити помилки, які допустили їх
ровесники, при виборі професії, розглядаючи ситуації.

План заходів щодо збереження ментального здоров'я

Профілактика кібербулінгу. Батькам

Профілактика кібербулінгу. Дітям

                                              СУЧАСНІ МОЛОДІЖНІ СУБКУЛЬТУРИ

Молодіжна контркультура – об'єднання молоді, що має всі ті елементи культури, що й субкультура, але чиї норми та цінності перебувають в активній чи пасивній опозиції до наявних у суспільстві норм і цінностей.
 

Субкультури

Рекомендації батькам,

щодо організації дистанційного навчання дитини

  1. Режим дня дитини має бути чітко структурованим. Можна залишити його таким, яким він був до карантину. Дистанційні уроки, що проводять вчителі мають конкретно визначену тривалість для дітей певних вікових категорій. На приготування уроків дитина має витрачати стільки ж часу, скільки і при очній формі навчання.

  2. При організації дистанційного навчання враховуйте вік дитини та кількість дітей в родині. Гаджети з яких дитина виходить в дистанційний режим розподіляйте, по можливості, рівномірно.

  3. Молодші школярі ( особливо учні 1 – 2 класів) поки що погано розуміють, що спілкування з вчителькою через монітор має майже ті самі вимоги, що і спілкування в класі ( уважно слухати, говорити по черзі). Поясніть це своєму сину або доньці.

  4. Якщо ваші житлові умови дозволяють, добре, якщо у кожної дитини буде своя кімната зі столом для занять, куточком для гри та місце для занять творчістю. Дефіцит особистого простору дитини – є одним з основних джерел конфліктів дітей між собою.

  5. Розподіліть навантаження стосовно допомоги у приготуванні домашніх завдань, якщо є така потреба, між обома батьками. Це стосується насамперед молодших школярів.

  6. Не відмовляйтеся від роботи дитячих гуртків та секцій, якщо вони продовжують її в дистанційному форматі. Якщо ж ні, пошукайте позашкільні заняття цікаві для вашої дитині в мережі Інтернет. Наприклад, фізичні вправи або виготовлення поробок.

  7. Обговоріть зі своїми дітьми чим та чому їм хотілося б зайнятися у вільний час. Обов’язково включайте спільне з дітьми проведення вільного часу. Це може абсолютно будь – який вид спільної діяльності ( приготування їжі, перегляд фільмів, заняття спортом)

  8. Допоможіть підліткам знайти цікаві розвивальні онлайн – проєкти та навчальні програми, в яких вони могли б взяти участь, відповідно до їхніх інтересів. У старшокласників такі проекти можуть бути пов’язані з їх майбутньою професією. Звичайно такі заняття потребують хоча б часткової присутності дорослих.

  9. Не намагайтесь розважати дитину кожну вільну хвилину та бути «ідеальними» батьками. Відводьте час особисто для себе. Займайтеся щодня, хоча б пів – години тим видом діяльності, який цікавий особисто вам. Зробіть те що приносить вам радість , задоволення або просто полегшення.

  На всі ці компроміси ми маємо йти заради найдорожчих у світі людей – наших дітей. Розуміти та приймати своїх дітей – це і є основна мета батьківства.

                                                         Практичний психолог Селидівської ЗОШ I – III ступенів №1 

                                                                                                                            Куліш Тетяна Миколаївна

«Безпечне освітнє середовище. Попередження проявів кібербулінгу та упередженого ставлення між учнями»

7 грудня відбулися чергові збори для батьків учнів 6-Б класу. «Безпечне освітнє середовище. Попередження проявів кібербулінгу та упередженого ставлення між учнями» - ця тема як ніколи актуальна під час дистанційного навчання. Як виглядає кібербулінг, які його причини та потенційні наслідки, як припинити  і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу – ці питання доступно та зрозуміло пояснила шкільний психолог Куліш Т. М.  Також обговорювалися питання щодо особливостей дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів. Батькам було підготовлено пам’ятку «Як забезпечити безпеку дітей у мережі інтернет» та надано поради щодо виховання у вигляді листа від дитини своїм батькам.

Розвиток емоційного інтелекту – одна з умов, що сприяє адаптації дитини до перебування в колективі однолітків.

2 лютого практичним психологом школи було проведено розвивальне заняття з учнями 1 класу «Вчимося розрізняти емоції».

В ході заняття учні познайомилися з проявами основних емоцій людини, мали змогу спробувати розрізнити емоції на обличчях дітей. Першокласники охоче ділилися випадками, коли вони відчували ту чи іншу емоцію. Діти дійшли висновку, що життя без емоцій не можливе.

Поради батькам майбутніх першокласників.

      Перший клас - основа  шкільного життя. Організація шкільного життя першокласника багато в чому визначається дорослими...

bottom of page