top of page

МО класних керівників

Формування національної свідомості здобувачів освіти

       Найголовнішою проблемою в усі часи  була і залишається проблема виховання. Зараз , як ніколи, важливе та актуальне питання формування громадянина-патріота України, захисника Вітчизни. 5 квітня відбулось засідання методичного об’єднання класних керівників, де освітяни обговорили і поділились формами та засобами формування національної свідомості здобувачів освіти.

МО класних керівників на 2023-2024 н.р.

План МО класних керівників на 2023-2024 н.р.

Проблеми, над якими працюють класні керівники 

  27 березня було проведено МО класних керівників за темою:  
Національно-патріотичне виховання – пріоритетний напрям у виховній роботі

    1. Національно – патріотичне виховання в умовах оновлення змісту освіти (керівник МО Лаба С.В.)

  2. Про проведення  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (заступник директора з ВР Нечепоренко В.В)

  2. Неформальні підходи до національно-патріотичного виховання підростаючого покоління в роботі класного керівника. (Ковальчук Г.А)

  3. Обмін досвідом «Виховання громадянина-патріота – важлива складова сучасної української школи» (Троянова С.А, Фомінова М.О, Траченко О.О)

 

По першому питанню виступила Лаба С.В., яка розглянула питання національно – патріотичне виховання в умовах оновлення змісту освіти класних керівників та зупинила увагу на новій концепції патріотичного виховання. Обговорювалися питання цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання, завдання, принципи та цілі національно-патріотичного виховання.

Заступник директора з НВР Нечепоренко В.В. розповіла про проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), ознайомила з конкурсною програмою та  умовами проведення І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри.

Про неформальні підходи до національно-патріотичного виховання підростаючого покоління в роботі класного керівника із власного досвіду роботи поділилася Ковальчук Г.А.

«Виховання громадянина-патріота – важлива складова сучасної української школи» - саме по цій темі ділилися своїм досвідом класні керівники Троянова С.А, Фомінова М.О, Траченко О.О.

  Наказом МОН затверджено заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року. Серед основних складових виокремлено громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне та екологічне виховання.

Метою визначено становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста та демократа, готового до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, виконання громадянських і конституційних обов’язків, формування активної позиції, утвердження національної ідентичності на основі духовно-моральних цінностей українського народу та самобутності.

Документ передбачає докладно прописані заходи до 2025 року для:

  • удосконалення нормативно-правової бази щодо національно-патріотичного виховання (зокрема, розроблення законопроєкту «Про національно-патріотичне виховання»);

  • створення соціально-педагогічних умов для реалізації національно-патріотичного виховання;

  • зміни змісту та форми національно-патріотичного виховання;

  • організації інформаційно-просвітницької роботи у сфері національно-патріотичного виховання;

  • розвитку військово-патріотичного виховання.

Методичне об'єднання класних керівників

  Перед педагогами закладу стоїть завдання: виховати громадянина-патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій на­род, Україну, готові самовідда­но захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, де­мократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціально­го середовища. Тому методичне об’єднання класних керівників працює над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у су­часних умовах. 

Методична робота з класними керівниками проводитися в дистанційному форматі у формі онлайн конференцій. Члени МО класних керівників виступають з доповідями з різних тем і напрямків виховної роботи.

Шкільний психолог Куліш Т.М. проводить з учнями й вчителями анкетування, тренінги.

 15 лютого незвичайний день. На останній місяць зими випадає одне з найбільших і найшанованіших церковних свят - Стрітення Господнє, яке припадає на 40-й день після народження Ісуса Христа.

З традиціями цього свята, його походженням знайомилися учні 11 класу ЗОШ №1. На Стрітення в церквах святять воду та свічки, які, за повір’ям, мають цілющі та захисні властивості. Цією водою благословляють синів на військову службу, кроплять обійстя та худобу, хворих з метою зцілення тощо.

А ще це свято називають Зимобором - зустріч зими з весною. Учні пригадали прислів’я, приказки, прикмети та легенди, пов’язані з цим святом. А в родинах в цей день печуть жайворонків та смачні млинці! Продовжимо ці традиції і в наших сім’ях. Зі святом вас!!!

Учні 3- А класу поглибили знання про звичаї та традиції українського народу на свято Стрітення.

У 8б класі пройшли батьківські збори, на яких було розглянуто три основних питання:

1. Прийняття на себе відповідальності за свої вчинки – це частина процесу становлення здорової дорослої людини. Тому батькам дуже важливо знати, як правильно навчити дітей бути відповідальними. Поради, які обговорювалися на батьківських зборах, допоможуть кожній дитині навчитись нести відповідальність за власні слова та вчинки.

2. Обговорювалися питання щодо визначення гідності, прав і свобод людини, як чеснот вільного українського суспільства присвячені напрямкам боротьби та протидії різним формам і проявам насильства щодо дітей чи за їх участі.

3. Як навчити дитину безпечної поведінки в інтернеті і яких правил дотримуватися самим – наступне питання на батьківських зборах.

Батьки приймали активну участь в диспуті, висловлювали свою думку, наводили приклади з життя

«Безпечне освітнє середовище. Попередження проявів кібербулінгу та упередженого ставлення між учнями»

7 лютого відбулися чергові збори для батьків учнів 6-Б класу. «Безпечне освітнє середовище. Попередження проявів кібербулінгу та упередженого ставлення між учнями» - ця тема як ніколи актуальна під час дистанційного навчання. Як виглядає кібербулінг, які його причини та потенційні наслідки, як припинити  і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу – ці питання доступно та зрозуміло пояснила шкільний психолог Куліш Т. М.  Також обговорювалися питання щодо особливостей дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів. Батькам було підготовлено пам’ятку «Як забезпечити безпеку дітей у мережі інтернет» та надано поради щодо виховання у вигляді листа від дитини своїм батькам.

03 лютого року у 6-А класі була проведена виховна година "Наша школа - наша гордість"
Коли дивишся відеоролик, розумієш, що так можна торкнутися до минулого, що було багато років тому, ознайомитися зі шкільною культурою й побутом та зрозуміти, чим наша школа цікава та унікальна.

Хто також сумує за нашою Селидівською ЗОШ№1 запрошуємо приєднатися, та переглянути ролик.

      У січні 2023 відбулося чергове засідання методичного об’єднання класних керівників за темою  «Причини виникнення булінгу та його наслідки». Лаба С.В. ознайомила присутніх з профілактикою насильницьких та агресивних форм поведінки серед учнівської молоді.             Практичний психолог Куліш Т.М, була запрошена на засідання. Класні керівники взяли участь в методичних перегуках, обговорювали методичну літературу з теми засідання. 

bottom of page