top of page

МЕТОДИЧНІ НАРАДИ

Березнева методична нарада

       Добігає до кінця атестаційний період. Вчителі-атестанти презентують свої методичні родзинки, зібрані протягом міжатестаційного періоду.
       На методичній нараді, яка відбулася 20 березня 2024 року, досвідом роботи ділилися Ірина Пєрькова, вчителька зарубіжної літератури, та Ірина Царьова, вчитель географії.
Ірина Пєрькова представила педагогічні інновації, які вона використовує, працюючі над темою «Моделювання сучасного уроку зарубіжної літератури в умовах становлення нової української школи»: віршокартинки, малюнки до текстів, тревелбуки та лепбуки, анкети героїв, літературна реклама, постери, створення веб-сторінок авторів в соціальних мережах та багато чого іншого.
       Не дивлячись на зовсім невеликий педагогічний досвід, Ірина Царьова, вчитель географії, отримує справжнє задоволення від професії педагога. Крокувати в ногу з часом вчительці допомагає самоосвіта, підвищення кваліфікації шляхом участі в вебінарах, семінарах, тренінгах, курсах підвищення кваліфікації. Педагог приділяє велику увагу позакласній роботі з учнями, готуючи їх до участі в інтелектуальних конкурсах, турнірах, предметній олімпіаді з географії. Три роки поспіль учні Ірини Вікторівни посідають призові місця у ІІ (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з географії.
       На нараді було розглянуто також поточні питання, які хвилюють педагогів закладу освіти.

Серпнева педагогічна рада

     30 серпня 2023 року педагоги Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 зібралися на серпневу педагогічну раду.

     Підведено підсумки2022-2023 навчального року та окреслено завдання на новий навчальний рік.

     Поряд з традиційними питаннями, такими як вибір форми освітнього процесу в 2023-2024 н.р; схвалення освітньої програми, затвердження режиму, структури 2023-2024 н.р, ведення електронного журналу; стан готовності закладу освіти до навчання 5-6 класів НУШ; затвердження навчальних програм для 5-6 класів НУШ, розроблених на основі модельних програм; про оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти початкових класів та в 5-6 класах. Вчителі обговорили нормативно-правові документи та методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в новому навчальному році. Переглянуто презентацію «Сучасні освітні тренди».

     Директор школи Тамара Миколаївна Шведченко відзначила плідну роботу вчителів-новаторів Бурлаки Альони Михайлівни (учасниці всеукраїнського проєкту «Вчитель новатор»), Богуславської Ірини Миколаївни, Троянової Світлани Анатоліївни, Ковальчук Галини Анатоліївни, Лаби Світлани Василівни

1.png
сайт1.png
8.png
35.png

Методична робота в закладі

   Пріоритетним завданням методичної служби на сучасному етапі є активізація творчих здібностей педагогів; допомога вчителеві швидко адаптуватися до змін в освітньому процесі, виявити професійну гнучкість, стати на найвищу сходинку педагогічної майстерності.

      В процесі вдосконалення професійної майстерності вчителів формується дидактична компетентність, яка слугує базою для опановування методичною компетентністю.

    Цьому значною мірою сприяє організація методичної роботи з учителями на засадах компетентнісного підходу. Найбільш традиційною і визнаною груповою формою удосконалення майстерності педагогів у міжкурсовий період залишається внутрішкільна методична робота. Вона тісно пов’язана з іншими колективними та індивідуальними формами підвищення кваліфікації – самоосвітою, наставництвом, семінарами, педагогічними читаннями, творчими групами, науково-практичними конференціями, участю в роботі районних (міських) методичних об’єднань, в яких активну участь беруть вчителі закладу.

   Методичний семінар
"Використання цифрових технологій під час дистанційного навчання: обмін досвідом"

 Сьогодні вчителі стикаються з тим, що учнів дуже важко зацікавити і здивувати, так як вони - покоління інформаційного століття і мають величезні, необмежені можливості до доступу різної інформації. А кожен учитель стурбований якістю результатів своєї діяльності і регулярно ставить перед собою питання: «Як зробити ефективним процес навчання?», «Як зробити урок цікавим і корисним?». Ось тоді до нас на допомогу і приходять різні інтерактивні сервіси, за допомогою яких можна урізноманітнити свій урок, зробити процес виконання домашнього завдання цікавим і легким, зацікавивши тим самим не тільки дітей, а й самих себе.

 Інтерактивні вправи — це частина заняття (шкільного уроку), яка використовується з метою засвоєння вивченого матеріалу та досягнення певних результатів навчання учнями.

 Під час педагогічної наради своїм досвідом використання деяких Інтернет-сервісів, під час освітньої діяльності, поділилася Бурлака Альона Михайлівна, вчитель географії, природознавства. 

 Сервіс LearningApps - конструктор Learningapps призначений для розробки та зберігання інтерактивних завдань з різних предметних дисциплін, за допомогою яких учні можуть перевірити, закріпити набуті знання в ігровій формі, що сприяє формуванню їх пізнавального інтересу. На сайті доступна велика база завдань, розроблених учителями з різних країн для усіх предметів шкільної програми. Кожен із ресурсів можна використати на своєму уроці, змінити під власні потреби, розробити схожий чи зовсім інший навчальний модуль.  Сервіс Learningapps надає можливість отримання коду для того, щоб інтерактивні завдання були розміщені на сторінці сайту або блогу учителів або учнів.

Сервіс Wordwall - можна використовувати для створення інтерактивних вправ і матеріалів для роздруку. Більшість наших шаблонів доступні в інтерактивному вигляді, а також у версії для роздруку.

Інтерактивні вправи можна відтворювати на будь-якому веб-пристрої, наприклад, комп'ютері, планшеті, телефоні чи інтерактивній дошці. Учні та учениці можуть відтворювати їх самостійно, або це може робити вчитель чи вчителька в той час як учні та учениці виконують вправу по черзі біля дошки.

Вправи створюються за допомогою шаблонів, які включають знайомі класичні формати, як-от вікторина і кросворд. У нас також є аркадні ігри, наприклад, погоня в лабіринті і літак, а ще інструмент для управління класом, як-от план розсадження.

Щоб створити нову вправу, виберіть шаблон і додайте вміст. Це дуже легко: ви можете створити інтерактивну вправу всього за кілька хвилин.

Mozaik Education - багатофункціональне та зручне презентаційне ПЗ для викладачів, учителів, учнів. Охоплює більшість предметів шкільної програми та дозволяє будь-який урок перетворити в захопливу пригоду на очному та дистанційному навчанні!

Кожен учитель, що має обліковий запис (акаунт) може працювати в системі дистанційно, використовуючи вже наявний у програмі контент (конструктор занять для створення інтерактивних завдань з елементами гри, інтерактивних слайдів, уроків, інтерактивних робочих аркушів, опорних конспектів, візуальних навчальних матеріалів у вигляді 3D зображень та відео) і електронні підручники або створювати власний конспект уроку.

Сервіс Genially – мультизадачний онлайн-сервіс для створення презентацій, інтерактивних зображень, карт, звітів, інфографік, вікторин, плакатів, відео, стрічок часу, ігор та віртуальних посібників… Сервіс містить понад тисячу різноманітних шаблонів, за допомогою яких можна швидко і без зайвих зусиль створювати інтерактивний контент. Є безкоштовна та платна версії. У базовій версії цілком достатньо шаблонів для створення робіт, які вражають!

Практичною частиною виступу була релаксація, яку провела з педагогами Альона Михайлівна за допомогою магічних кнопок з налаштуванням на позитив та побажанням натхнення.

Застосування методу проєктів на уроках математики

  Проєктна робота наразі є одним з найперспективніших напрямів системи освіти, оскільки створює умови для формування всіх необхідних життєвих компетенцій. Так, уже зараз проєктне навчання в НУШ посідає важливе місце, а що старшими стають діти – тим цікавіше буде.

  Зробити учнів активнішими, створити на уроці неймовірну атмосферу дослідження та показати, як знання, які отримують діти на уроці математики, пов'язати з реальним життям вдалося втілити Світлані Василівні Лабі, вчителю математики, за допомогою методу проєктів, які були запропоновані учням 5 класів.

  Діти із задоволенням та захопленням взяли участь та продемонстрували свої роботи. Свої проєкти учні 5 класів розміщували на Padlet дошці.

  Сервіс Padlet - мультимедійний ресурс для створення, спільного редагування та зберігання інформації.

  Це віртуальна стіна, на яку можна прикріплювати фото, файли, посилання на сторінки Інтернет, замітки.    Це може бути приватний проєкт стіни, модерована стіна з кількома учасниками, які будуть заповнювати її інформацією або доступний для читання і редагування будь-яким користувачем майданчик для обміну інформацією.

  Щоб створити повідомлення, достатньо двічі клацнути мишею по дошці. У віконці, яке відкриється, можна записати своє ім'я, вставити свою фотографію, залишити свій коментар.

 На цій дошці працюють спільно. Тому той, хто створив її, надсилає повідомлення іншим учасникам проєкту, вводить їхні електронні адреси та надає їм право писати на дошці або модерувати її.

bottom of page